2017 KİTAP OKUMA YARIŞMALARI :Soruoku.com | Eğitim Sitesi
ORTAOKUL TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA DİĞER HESAPLAMALAR
5. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA YGS-LYS PUAN HESAPLAMA 2016-2017
6. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA 4. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
7. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA YKS PUAN HESAPLAMA
8. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA TYT PUAN HESAPLAMA

2017 KİTAP OKUMA YARIŞMALARI

Ana Sayfa » Edebiyat » 2017 KİTAP OKUMA YARIŞMALARI
Sitemize 16 Ocak 2017 tarihinde eklenmiş ve 2.173 views kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENECEK

BELEDİYEDEN EĞİTİME YİNE DEV DESTEK

OKUYACAKLAR, ÖĞRENECEKLER  HEMDE KAZANACAKLAR

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube, ilimiz merkez ve merkeze bağlı ortaokul ve lise öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırma ve kitap okumaya olan ilgisini arttırmaya yönelik Kitap Okuma Yarışması düzenlenecek.

Değerler eğitimi kapsamında öğrencilere örnek şahsiyetlerin örnek davranışlarını tanıtmak, kendilerine olan güven duygusunu geliştirmek, okulunu ve kendini temsil edebilme gücünü kazandırmak amacıyla düzenlenecek yarışma öncesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik arasında üçlü protokol imzalandı. Üç kategori üzerinden yapılacak yarışma için kitaplar ayrı ayrı belirlenirken, kitaplar Afyonkarahisar Belediyesi ve Eğitim- Bir- Sen  Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi tarafından temin edilecek.

Ortaokullarda 5. Ve 6. Sınıflar için ayrı, 7.ve 8. Sınıflar için ayrı olmak üzere iki kategori belirlendi. 5. ve 6. Sınıflar, kendi kategorisinde 7. ve 8. Sınıflar kendi kategorisinde belirlenen tüm kitapları okuyacaklar. Sınav soruları  okudukları bu kitaplardan oluşacak. Liselerde ise 9,10,11 ve 12. Sınıflarda okuyan tüm öğrenciler için ortak bir kategori belirlendi. Liselerde okuyan öğrenciler bu kategori için belirlenen kitapları okuyacaklar ve okudukları bu kitaplardan sınavda sorumlu olacaklar.

 Orta okul ve lise öğrencileri, okudukları kitaplar üzerinden girecekleri yarışmada  birincilere Bisiklet + Notebook ikinci ve üçüncülere bisiklet + tablet bilgisayar,  hediye edilerken yarışmada ilk 40’a giren 120 öğrenciye ise bisilket hediye edilecek. 

Yarışmaya başvuruda bulunmak isteyenler 2 Ocak 2017-7 Nisan 2017 tarine kadar http://afyon1.eğitimbirsen.org.tr adresindeki bireysel öğrenci başvuru linkinden yapılabilecek. Yarışma 6 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar


İlgili Terimler :