Öğretmenler Göreve Başladığı Yerde 4 Yıl Görevini Sürdürecek :Soruoku.com | Eğitim Sitesi
ORTAOKUL TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA DİĞER HESAPLAMALAR
5. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA YGS-LYS PUAN HESAPLAMA 2016-2017
6. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA 4. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
7. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA YKS PUAN HESAPLAMA
8. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA TYT PUAN HESAPLAMA

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ALT KATEGORİLER

  • Kategori yok

Öğretmenler Göreve Başladığı Yerde 4 Yıl Görevini Sürdürecek

Ana Sayfa » MANŞET » Öğretmenler Göreve Başladığı Yerde 4 Yıl Görevini Sürdürecek
MANŞET, SOLORTA, ÜSTHABER kategorisinde bulunan Öğretmenler Göreve Başladığı Yerde 4 Yıl Görevini Sürdürecek sitemize 26 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.310 views kişi tarafından ziyaret edilmiş.

bakan

Bakan Avcı, Mardin´deki bir otelde 23 ilden milli eğitim müdürlerinin katılımıyla yapılan “Bölge Değerlendirme Toplantısı”nın ardından Vali Mustafa Taşkesen´i makamında ziyaret etti.

 

Burada gazetecilere açıklama yapan Bakan Avcı, Bakanlık olarak zaman zaman bölgelerde milli eğitim müdürleri ve yerel yöneticileri bir araya getirerek, sorunlarını yerinde konuşup, çözüm önerilerini tartıştıklarını söyledi.

 

Bakanlıktan müsteşar yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanlarının bölgedeki 23 ilde incelemelerde bulunduğunu ifade eden Bakan Avcı, bugün de bir değerlendirme toplantısı yapıldığını dile getirdi.

 

Çok sayıda okul ve eğitim kurumunun izinsiz gösterilerde saldırıya uğradığını, bunun halk düşmanlığı olduğunu söyleyen Bakan Avcı, “Hasar gören eğitim kurumlarımızı, okullarımızı tekrar öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için güvenli kurumlar haline getirmek için alınması gereken tedbirleri ve yapılacak olanları gözden geçirdik” şeklinde konuştu.

 

Bakan Avcı, bu yıl 40 bin yeni öğretmen ataması yaptıklarını anımsatarak, 40 bin yeni öğretmenin yüzde 72´sinin bölgedeki 23 ilde görevlendirildiğini kaydetti.

 

“40 bin öğretmenden 29 bin 84´ü bölgedeki 23 ilde görevlendirildi. Son 3 yılda sadece bu bölgedeki 23 ilde 100 bin yeni öğretmen görevlendirdik” diyen Bakan Avcı, şöyle devam etti:

 

Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye genelinde atandıkları yerde en az 4 yıl görevlerini tamamlamaları konusunda kararlıyız. Özellikle ilkokullarda öğretmen değişiklikleri öğrenciler üzerinde ciddi travmatik etkilere neden olabiliyor. İlkokulda özellikle öğretmenlerle öğrenciler arasında çok güçlü duygusal bağ oluşuyor. Öğrencilerimizin alıştıkları öğretmenlerinden ayrılmaları doğru değil. Öğretmenlerimiz de bundan zaten şikayetçi. Ataması yapılan öğretmenler göreve başladığı yerde 4 yıl görevini sürdürecek.

 

Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar


İlgili Terimler : , , ,